Aktualności

Warsztaty dla klasy III w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czernicy

Uśmiechnięta Agata Roczniak wręczająca książkę pt. '' Przemek zawsze wstaje lewą nogą''. Naprzeciwko niej dziewczynka w różowej bluzie, ciemnych spodniach i okularach. Z tyłu za nią kolejna dziewczynka w czarnej bluzie i brązowych spodniach.

Dziś odwiedziliśmy Zespół Szkolno – Przedszkolny w Czernicy, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty dla uczniów III klasy na temat niepełnosprawności.

Zdjęcie wykonane w sali szkolnej na warsztatach organizowanych przez Fundację Diversum. Uśmiechnięta Agata Roczniak w różowej bluzce i jasnych spodniach podaje dłoń dziewczynce, która stoi naprzeciwko niej. Ubrana w brązowe spodnie do kolan i czarną bluzkę. Po prawej stronie widoczne siedzące dzieci na krzesłach. Po lewej stoją dwie dziewczynki w blond włosach. Jedna ma czarną bluzę i spodnie w kratkę, a druga fioletową bluzę, czarne leginsy 3/4 i opaskę czarną na głowie.

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, jak wrażliwe społecznie są dzieci i jak wiele wiedzą już na ten temat!

Uśmiechnięta Agata Roczniak pokazana z profilu. Naprzeciwko niej stoi dwóch chłopców. Jeden z nich w niebieskiej koszulce i czarnych spodniach, który ma zakryte oczy czarna opaską, trzyma coś w dłoniach. Drugi chłopiec w beżowej bluzce i jasnych spodenkach ma otwarte usta.

Podczas zajęć zadawaliśmy im różne pytania, a ich odpowiedzi były nie tylko trafne, ale i pełne empatii. To pokazuje, że edukacja i rozmowy na temat niepełnosprawności są niezwykle ważne od najmłodszych lat 🙂

Dwie siedzące przy szkolnej ławce dziewczynki. Dziewczynka z prawej strony w rozpuszczone włosy i czarnej bluzie ma zamknięte oczy i dłonią dotyka kartkę. Siedząca po lewej dziewczyna w czarnej bluzie w białe wzory, patrzy na tą samą kartkę.

Warsztaty odbyły się w ramach współpracy z Toyota Motor Manufacturing PolandPartnera Strategicznego książki, “Przemek zawsze wstaje lewą nogą” 🙂

Agata Roczniak z żółtymi kwiatami w dłoniach i 5 stojących obok niej kobiet. Wszystkie Panie uśmiechnięte.
Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Waszą misję “Każdy jest ważny” i nie możemy się doczekać kolejnych warsztatów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *