Aktualności

Projekt książki z Grupą Toyota

Na zdjęciu przedstawione 4 kobiety, w tym jedna to uśmiechnięta Agata Roczniak w czerwonej bluzce i niebieskich spodniach patrząca na kobietę po lewej stronie w kręconych włosach i bluzce w pionowe ciemne paski, pokazująca książkę '' Przemek zawsze wstaje lewą nogą''. Po prawej stronie od Agaty siedzą dwie kobiety: uśmiechnięta w białej koszulce z kolorowymi emotkami i kobieta w okularach patrząca w stronę Agaty w zielonej marynarce, która również trzyma książkę '' Przemek zawsze wstaje lewą nogą''. Z tyłu za kobietami znajduje się okno na jego parapecie zielone kwiaty. Obok okna telewizor i szafka RTV.

Czy wiecie, że już niebawem Paraolimpiada w Paryżu?

“- Olimpiada! Hurra!! Ale dlaczego „para”? Bo sportowcy występują parami, czy jedzą parujące parówki?
– Olimpiada to trwa teraz – tak starożytni Grecy nazywali cztery lata pomiędzy kolejnymi igrzyskami. Nawet odmierzali w ten sposób czas! A co do „para”, to akurat ta „para” znaczy po grecku „obok”. Sportowcy z niepełnosprawnościami nie walczą ze sprawnymi. Konkurują między sobą, ale w takich samych dyscyplinach jak sprawni i tak samo ciężko pracują na medale, pokazując, że niemożliwe jest możliwe. A nasi paraolimpijczycy to silna drużyna, zdobyli dla Polski niejeden medal.”

To fragment rozdziału z najnowszej książki “Przemek zawsze wstaje lewą nogą”, Małgorzata Strękowska-Zaremba. Narratorka, Zosia tłumaczy dzieciom różne zagadnienia dotyczące niepełnosprawności.

Książka powstała dzięki wsparciu naszych Partnerów Wydania Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Financial Services Polska, Toyota Central Europe i…
właśnie spotkaliśmy się, aby Wam o tym opowiedzieć z Martą, Asią, Agą i AGATA dziękujemy!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *