Aktualności

Koniec projektu “Oswajamy niepełnosprawność”

Uśmiechnięta Agata Roczniak przeprowadzająca warsztaty o niepełnosprawności w szkolnej klasie. Siedzące w ławkach szkolnych na przeciwko niej dzieci, które zgłaszają się i odpowiadają na pytania.

Zakończyliśmy nasz pierwszy projekt “Oswajamy niepełnosprawność” we współpracy z Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Projekt trwał od 15 sierpnia do końca 2023 roku. Złożyliśmy wniosek o grant i otrzymaliśmy dofinansowanie na jego realizację, współpraca była naprawdę super!

Dziękujemy pracownikom urzędu, że pomagali nam odnaleźć się w tym świecie po raz pierwszy 🙂

Rozmawianie z najmłodszymi o niepełnosprawności może być trudne, ale jest to niezmiernie istotne, by pomóc dzieciom zrozumieć, że osoby z różnymi potrzebami są integralną częścią społeczeństwa i zasługują na pełny szacunek i akceptację.

Siedzące na niebieskim dywanie dzieci, które biorą udział w warsztatach edukacyjnych orgaznizowanych przez Fundację Diversum.

Nasz projekt miał na celu edukację dzieci poprzez wprowadzanie ich w świat OzN.

Zdjęcie przedstawia warsztaty edukacyjne dla dzieci o niepełnosprawności. Dziewczynka w różowej bluzce i ciemnych leginsach w kropki ma zakryte oczy czarna opaską i trzyma w lewej ręce laskę dla niewidomych. Stojąca obok niej dziewczynka ubrana na granatowo trzyma ją pod rękę. Za nimi stoi nauczycielka w okularach i brązowej bluzce. W oddali widać dzieci.

Zorganizowaliśmy serię 30 warsztatów praktyczno-edukacyjnych, które odbyły się zarówno w przedszkolach, jak i szkołach podstawowych na terenie Gminy Wrocław. Podczas tych spotkań dzieci miały okazję zdobyć cenną wiedzę o różnorodności, a także poznać historie inspirujących OzN, które mimo pewnych ograniczeń osiągnęli swoje cele życiowe.

Grupa dzieci odbywająca warsztaty o niepełnosprawności. Dziewczynka w czerwonych spodniach i granatowej bluzce siedzi na czarno-czerwonym wózku inwalidzkim. Obok niej nachylona nauczycielka w jasnej bluzce z apaszka na szyi i czarnych spodniach. Z tyłu trzymająca za rączki od wózka dziewczynka ubrana na granatowo. Całej tej sytuacji przygląda się trójka dzieci.Po warsztatach każde dziecko otrzymało książkę edukacyjną, która wnosi światło na różnice pomiędzy niepełnosprawnościami oraz pokazuje, że każdy z nas może mieć inne, szczególne potrzeby.

Dziewczynka w warkoczach, ubrana w różową bluzkę otrzymuje książkę pt. ''Agata szaleje na kółkach''. Tło jest rozmazane, ale można rozpoznać, że stoją tam dzieci.

Dziękujemy bardzo nauczycielom, którzy angażowali się w proces edukacji na rzecz akceptacji i zrozumienia. Łącznie dotarliśmy do grupy prawie 700 dzieci i ponad 30 nauczycieli.

Siedząca za biurkiem Agata Roczniak i stojąca obok niej kobieta o blond włosach w niebieskiej marynarce w kartę. Obie Panie trzymają w dłoni najprawdopodobniej zdjęcie, na które patrzą.

Zapewne ten projekt nie był naszym ostatnim 🙂

Jeśli i Wam zależy na w budowaniu lepszego świata dla wszystkich – możecie wspierać nasze działania przez okrągły Nowy Rok: https://www.paypal.com/donate/…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *